Виберіть категорію
ua
live
Агама водяна (водяний дракон)
Агама водяна (водяний дракон)
Гарний і незвичайний східний символ дракона.
Тип: Хордові
Клас: Плазуни
Ряд: Лускаті
Родина: Агамові
Рід: Агамові
Вид: Водяна агама
Основні параметри
  • Ареал – Таїланд, Малайзія, Камбоджа, Китай.
  • Довжина тіла з хвостом – до 1 м.
  • Вага – 400-600 гр.
  • Раціон – комахи і дрібні хребетні.
  • Тривалість життя – 10-15 років, іноді до 18 років.

У забарвленні водяної агами переважає зелений колір, тулуб і хвіст покриті поперечними смугами. Інтенсивність і яскравість забарвлення тварин залежить від настрою і умов навколишнього середовища.


Соціальна поведінка


Ведуть одиночний денний спосіб життя. Ніч проводять на деревах. Найспекотніший час доби ящірки проводять також на гілках і стовбурах дерев в безпосередній близькості до води, де менш душно. Дотримуються строго визначених ділянок свого проживання.


Розмноження


Після спарювання самка робить до 5 кладок, що містять від 6 до 24 яєць, кількість яких варіюється виходячи з розмірів, віку і фізичного стану тварини. Період інкубації при температурі 25-30 ° С триває близько 60-100 днів. Малюки досягають довжини близько 12-15 см.


Вид і людина


Водяні агами можуть бути ручними і доброзичливими. Багато господарів дозволяють їм бродити по будинку, немов домашній тварині, але це небезпечно, тому що можна застудити тварин.


Цікаві факти


При підвищенні температури забарвлення водяної агами стає більш яскравим і насиченим, а в разі небезпеки забарвлення блідне.

При небезпеці стрибає з гілок у воду, де відмінно плаває і пірнає.

Карта зоопарку