Виберіть категорію
ua
live
Варан степовий (капский)
Варан степовий (капский)
Гігантський ящір, мешканець скелястих районів і лісових масивів Африки.
Тип: Хордові
Клас: Плазуни
Ряд: Лускаті
Родина: Варани
Рід: Варани
Вид: Степовий варан
Основні параметри
  • Ареал - Мешкає в західній, центральній і південній частинах Африки.
  • Довжина тіла - 1,3 м.
  • Вага - 35-40 кг.
  • Основу раціону складають дрібні ссавці, птахи, змії, жаби, ящірки і пташині яйця.
  • Тривалість життя - до 10 років.

Інформацію про навколишнє середовище варан отримує за допомогою язика, висовуючи його 20-40 разів кожні 2 хвилини.


Соціальна поведінка


Поодинокі тварини, які ведуть досить потайний і замкнутий спосіб життя. Самці займають певну територію і захищають свої володіння з особливою агресивністю. Варани найбільш активні протягом дня, лише на час сильної спеки ховаються в норах.


Розмноження


Сезон розмноження припадає на період дощів, самки викопують гнізда і, як правило, відкладають від 20 до 60 яєць. Можуть відкладати яйця в занедбаних термітниках. Інкубація яєць займає від п'яти до шести місяців. Новонароджені ящірки відрізняються повною самостійністю, а також інтенсивним ростом перші 2 місяці життя. Батьки про потомство не піклуються.


Вид і людина


Через красиву шкуру капські варани інтенсивно знищувалися, особливо в 70-80 роках ХХ століття. В останні роки степові варани стали дуже популярними екзотичними домашніми вихованцями, в той час як раніше до них ставилися виключно як до джерела м'яса, яєць і цінної шкіри.


Цікаві факти


Капські варани, в порівнянні з іншими видами, добре уживаються з людьми і піддаються швидкій соціалізації, однак пильність втрачати не варто: при найменшому переляку вони починають шипіти, роздуваються і готові нанести удар або вкусити.

Карта зоопарку