-
Ареал - ліси півдня і сходу Азії.
-
Довжина тіла становить 150-170 см.
-
Вага самців 120-140 кг, самок 90-120 кг.
-
Всеїдний. Харчується переважно рослинною їжею, а також комахами і невеликими хребетними.
-
Тривалість життя - 25-30 років.
Характерна особливість гімалайського ведмедя - світла пляма у вигляді птаха, що летить, на грудях. Завдяки такому «знаку» його часто називають ще й білогрудий. Гімалайський ведмідь добре лазить по деревах, де і проводить більшу частину часу в пошуках їжі, а в літній час рятується від спеки і докучливого гнусу. На зимівлю влаштовується, як правило, в дуплах старих дерев.
Соціальна поведінка
Гімалайські ведмеді віддають перевагу одиночному способу життя за винятком періоду розмноження і вирощування потомства. Площа індивідуальної ділянки невелика, близько 5-6 км. Межі своєї території ведмеді ділянок активно не охороняють, але мітять, залишаючи кігтями сліди на деревах.
Розмноження
Вагітність триває 7-8 місяців. Самка зазвичай народжує 1-3 ведмежат з кінця грудня до середини лютого. Дитинчата масою 300-600г розвиваються повільно і навіть в двомісячному віці абсолютно безпорадні. Ведмежата знаходяться з матір’ю до 1,5 років.
Вид і людина
Гімалайські ведмеді намагаються уникати зустрічей з людиною. На скорочення чискльності сильно впливає вирубка лісів і зникнення старих дерев. Нерідко стає жертвою браконьєрів.
Цікаві факти
Нюх гімалайського ведмедя перевершує нюх собак.
У гімалайського ведмедя найбільші вуха з усього ведмежого сімейства.
-
Класифікація ще
не проведенаNE -
Недостатньо
даннихDD -
Знаходяться під найменшою
загрозою зникненняlc -
Близькі до
уразливому положеннюNT -
Уразливіvu
-
Знаходяться під
загрозою зникненняen -
У критичній
небезпеціcr -
Зниклі в
дикій природіew -
Зниклі
твариниex