Виберіть категорію
ua
live
Верблюд двогорбий
Верблюд двогорбий
У піщану бурю та в сніговий буран не зіб'ється зі шляху.
Тип: Хордові
Клас: Ссавці
Ряд: Парнокопитні (Мозоленогі)
Родина: Верблюдових
Рід: Верблюди
Вид: Двогорбий верблюд
Основні параметри
  • Ареал – Монголія, Китай.
  • Зріст з горбами - до 2,7 м.
  • Вага близько 500 кг.
  • Із задоволенням їдять верблюжу колючку, дикий лук, їжовник, парнолистяник, листя тополі, очерет.
  • Тривалість життя - до 50 років.

У цих тварин бочкоподібний тулуб на довгих вузлуватих ногах, довга вигнута шия, велика голова з виразними очима, опушеними подвійними рядами вій і, звичайно ж, парні горби.


Соціальна поведінка


Двогорбий верблюд тримається невеликими стадами до 20 голів, які складаються з самок і молодняка, ватажком є домінантний самець. Нерідко дорослі самці зустрічаються і поодинці.


Розмноження


Через 13 місяців вагітності у самки народжується одне верблюденя. Воно важить 35-45 кг. Через кілька годин новонароджений здатний слідувати за матір'ю. У нього є маленькі зачатки горбів без внутрішнього жиру, але вже через пару місяців горбики приймають вертикальне положення і стають округлими біля основи.


Вид і людина


В даний час чисельність популяції дикого двогорбого верблюда в Монголії та Китаї продовжує скорочуватися внаслідок браконьєрства і конкуренції з домашньою худобою. Існують і домашні двогорбі верблюди, які є звичайними тваринами в Казахстані, почасти Узбекистані, Монголії, Південному Сибіру, Китаї та використовуються як надійний транспортний засіб в умовах пустель і сухих степів.


Цікаві факти


Верблюд може вижити, втративши до 40% води в організмі (інші тварини гинуть при втраті 20% води).

Верблюд розпочинає потіти, коли температура його тіла досягає +41 °C. Вночі температура тіла верблюда може опускатися до +34 ° C.

Карта зоопарку