-
Ареал – Центральна і південна частини Африканського континенту.
-
Висота в холці до 1,5 м. Довжина – близько 4 м.
-
Вага самців може досягати 3,2 тон, а самок – 1,5 тони.
-
Основа раціону - трав'янисті рослини.
-
Тривалість життя – 40-45 років.
Світлий час доби бегемоти проводять у воді. З настанням сутінків виходять на сушу, де харчуються прибережною рослинністю. Незважаючи на значні розміри, вони дуже помірковані в їжі. Їх щоденний раціон становить всього 1-2% маси тіла. (40 кг).
Соціальна поведінка
Бегемоти живуть невеликими групами, які за несприятливих умов (період посухи) можуть об'єднуватися в стадо до декількох десятків особин.
У групі чільне місце займає дорослий самець. Охороняючи територію свого гарему, він нападає на будь-кого, хто зазіхне на її цілісність.
Розмноження
Вагітність триває близько 8 місяців. На світ з'являється одне дитинча вагою близько 40 кг. Самка бегемота перед пологами усамітнюється на мілководді. Пологи завжди проходять у воді. Відразу після народження дитинча спливає до поверхні, щоб зробити перший вдих.
Вид і людина
Зменшується ареал проживання бегемотів, багато особин стають жертвою браконьєрів, адже ікла бегемота по вартості перевершують слонову кістку.
Цікаві факти
На шкірі бегемота виділяється «кривавий піт» - природний сонцезахисний засіб. Секрет, який виділяють залози, стає червоно-помаранчевим на повітрі протягом декількох хвилин через наявність особливих пігментів, які створюють ефект сонцезахисного крему.
Бегемот – найнебезпечніша для людини тварина Африки. Від його нападів гине значно більше людей, ніж від нападів хижаків.
-
Класифікація ще
не проведенаNE -
Недостатньо
даннихDD -
Знаходяться під найменшою
загрозою зникненняlc -
Близькі до
уразливому положеннюNT -
Уразливіvu
-
Знаходяться під
загрозою зникненняen -
У критичній
небезпеціcr -
Зниклі в
дикій природіew -
Зниклі
твариниex