Виберіть категорію
ua
live
Вартові здоров'я морського середовища
20 Січня 2022
Новини

20 січня у всьому світі відзначається День поінформованості про пінгвінів. Пінгвіни – відокремлений ряд птахів, всі види яких не вміють літати, але чудово плавають та пірнають. Їхні витягнуті тіла у поєднанні з потужними ластами роблять пінгвінів неперевершеними майстрами плавання. Водонепроникне оперення, пух і шар підшкірного жиру дозволяють птахам зберігати тепло на суші та у воді.

Мешкають пінгвіни в морських водах Південної півкулі від узбережжя Антарктиди і до Галапагоських островів біля екватора. Усього налічується 18 видів, які відрізняються за зовнішнім виглядом та розмірами. Найбільший представник – імператорський пінгвін, його зріст може досягати 120 см, а вага – понад 40 кг. Найменший із усіх видів – малий пінгвін, його зріст приблизно 33 см, а вага близько 1,5 кг.

У наш час всі види пінгвінів зазнають наслідків діяльності людини, а основна небезпека для них – глобальна зміна клімату. На сьогоднішній день, незалежно від місць проживання, зменшується чисельність більшості видів пінгвінів. Неблагополучний стан їх популяції – провісник найбільш масштабних екологічних проблем, тому ці птахи є індикаторами здоров'я морського середовища.

У Харківському зоопарку мешкають пінгвіни Гумбольдта – жителі холодних вод Перуанського узбережжя Південної Америки. У природі це дуже рідкісний вид, тому існує міжнародна програма по їх збереженню в зоопарках, і наш зоопарк приєднався до цієї програми.