Виберіть категорію
ua
live
Тваринний світ і мистецтво
12 Жовтня 2020
Новини

Креативність в освітніх процесах не має меж. І сьогодні Харківський зоопарк в гостях у художній школі імені Рєпіна. Приїхали не лише з освітньою лекцією, а й з тваринами у ролі натурщиків. Честь бути намальованими отримали сова Клуша і палочник.

Акцент у лекції робили на тих фактах і особливостях тварин, які цікаві саме митцям. Наприклад, палочники дуже незвичайні своїми пропорціями, адже вони маскуються. Їхнє життєве завдання – бути непомітними. Тому вони нагадують палички, листя. А ось розповідаючи про сову, ми показали її ноги. І вони довжелезні. Хоча, про це мало хто здогадується.

Діти із ентузіазмом робили нариси, уточнювали у лекторів моменти, пов’язані з кольором палочника чи особливостями оперення сови, консультувалися з вчителем щодо технік виконання, а через деякий час презентували шедеври. Виставка, підготовлена учнями школи Рєпіна, вражає! Дивовижні, інколи навіть гумористичні сюжети, яскраві кольори і різноманітні художні засоби. Тут і живопис, і графіка, і комбінування різних технік. Більшість дітей намалювали сову, можливо, тому, що цей птах характерний для нашого регіону, а палочник все ж таки екзотична тварина. Дехто в одному малюнку об’єднав палочника і сову і навіть вигадав історію їх зустрічі та враження від знайомства.

Отож, творчо-науковий експеримент вдався! Він подарував безліч приємних емоцій і залишив по собі справжні витвори мистецтва. Задоволеними залишилися і наші підопічні. Ще б пак, їм присвятили цілу виставку!