Виберіть категорію
ua
live
Огар
Огар
Велика качка, швидше гусячого, ніж качиного вигляду.
Тип: Хордові
Клас: Птахи
Ряд: Гусеподібні
Родина: Качині
Рід: Галагаз
Вид: Огар
Основні параметри
  • Ареал - степові і пустельні області Євразії: від долини Дунаю, Причорномор'я і Анатолійського півострова на заході до Приамур'я на сході.
  • Довжина - 60-67 см.
  • Вага - 1-1,5 кг.
  • У раціон входять водні безхребетні і водні рослини.
  • Тривалість життя - до 10 років. У неволі - до 20-25 років.

В Індії огарів називають «Brahminy duck» за схожість забарвлення з кольором одягу брахманів.


Соціальна поведінка


У сезон гніздування огарі територіальні, нещадно виганяють всіх небажаних сусідів, велику активність проявляє самець. На зимівниках же огарі утворюють значні скупчення, що досягають декількох тисяч особин. В цей час спокійно ставляться до сусідства інших птахів.


Розмноження


Відкладання яєць в квітні-травні. Самка відкладає по 1 яйцю в день, тому відкладання яєць займає приблизно два тижні. У кладці в середньому 10 яєць. Щільно насиджувати самка починає після відкладання останнього яйця, насиджування триває близько 27-30 днів. У той час, коли самка насиджує, самець знаходиться поблизу, пильно охороняючи родину.


Вид і людина


Це рідкісний вид. Однак завдяки охороні популяції огаря вдається збільшити. Наприклад, у заповіднику «Асканія-Нова» з цією метою влаштовували штучні гнізда, розбивали лід на ставках для постійного доступу птахів до води, підгодовували їх, використовували прийомних батьків для вирощування пташенят.


Цікаві факти


Огарі зграями гніздяться не на землі, а в норах і дуплах.

У буддистів Центральної і Східної Азії огар - священний птах.

Карта зоопарку