Виберіть категорію
ua
live
Правила поведінки

Шановні відвідувачі, для безпеки тварин і уникнення нещасних випадків просимо Вас дотримуватися наступних правил:

Правила поведінки
01
02
03
04
05
06
07
08
09
01
01

- будь ласка, не годуйте тварин, навіть якщо здається, що тварина випрошує їжу. Ми піклуємося про те, щоб раціон наших підопічних був різноманітним і збалансованим.

02
02

- не заходьте і не перелазьте через бар’єри. Це небезпечно. Адже у колекції зоопарку представлено багато видів диких тварин. Так само небезпечно ставити і саджати на бар’єри або огорожі дітей. Піклуйтеся про себе і своїх близьких.

03
03

- навіть якщо дуже хочеться доторкнутися до тварини, не робіть цього. Поважайте особистий простір тварин і не лякайте їх – не простягайте руки, ноги, а також різноманітні предмети, наприклад, парасолі. З тих же причин, а також з міркувань особистої безпеки не намагайтеся потрапити до вольєрів тварин або приміщень персоналу.

04
04

- будь ласка, наглядайте за дітьми. Малеча дуже допитлива й інколи забуває, що можна, а що під забороною. Слідкувати за дотриманням правил поведінки – завдання дорослих.

05
05

- збираючись до нас у гості, залиште вдома своїх домашніх улюбленців. 

06
06

- гучні звуки, як-то гра на музичних інструментах, спів, прослуховування музики  через портативні колонки, лякають тварин. Отож, разом із нашими підопічними насолоджуйтеся звуками природи. 

07
07

- будь ласка, не паліть і не розпивайте алкогольні напої.

08
08

- якщо ви хочете зробити красиве фото на згадку, робіть його без спалаху. Спалах болюче позначається на зорові тварин і лякає їх.

09
09

- зоопарк наближає Вас до світу дикої природи. Цьому сприяють дивовижної краси ландшафти. Насолоджуйтеся спогляданням цієї краси. Не ходіть по газонам, не завдавайте шкоди деревам і кущам і викидайте сміття до урн.

Правила відвідування КО “Харківський зоопарк”

1. Визначення термінів.

Адміністратор вхідної групи (далі - адміністратор) - працівник Комунальної організації “Харківський зоологічний парк” (далі - Зоопарк) / особа, яка виконує роботи / надає послуги за цивільно-правовим договором, що організовує: прийом відвідувачів; ознайомлення відвідувачів з цими Правилами та порядком проведення екскурсій; формування груп для екскурсовода; інформування відвідувачів щодо інших питань, пов’язаних з відвідуванням Зоопарку. Адміністратор має відповідне посвідчення.

Відвідувач – особа, яка перебуває на території Зоопарку в складі екскурсійної групи.

Екскурсовод - працівник Зоопарку / особа, яка виконує роботи/надає послуги за цивільно-правовим договором, що проводить екскурсії на території Зоопарку, розробляє тематику екскурсій, маршрути, готує зміст матеріалу, складає тексти, використовує історико-архівні джерела, наукові дані, новітні повідомлення, оновлює методичні розробки, готує інформацію спеціального характеру до доступної форми представлення. Екскурсовод має відповідне посвідчення.

Екскурсійна група - група осіб, які виявили бажання відвідати Зоопарк. 

Персонал охорони - працівники суб'єкта охоронної діяльності, які безпосередньо виконують функції з охорони майна Зоопарку або фізичних осіб відповідно до свого кваліфікаційного рівня.

Пропускний режим - установлений у межах об'єктів Зоопарку порядок, який забезпечується комплексом організаційно-правових та інженерно-технічних заходів, що здійснюються з метою виключення можливості безконтрольного переміщення осіб, транспортних засобів і майна на об'єкти та з об'єктів Зоопарку.

2. Загальні положення

2.2. Ці правила визначають вихідні засади взаємовідносин між Зоопарком та відвідувачами Зоопарку.

2.2. Положення, що передбачені цими Правилами є обов’язковими для усіх відвідувачів. У випадку порушення положень Зоопарк зберігає за собою право відмовити у відвідуванні Зоопарку.

2.3. Зоопарк зберігає за собою право доповнювати та вносити відповідні зміни до Правил. Зміни та доповнення набувають чинності з моменту їх затвердження директором Зоопарку та публікації на веб-сайті Зоопарку: “zoo.kharkiv.ua”.

3. Умови щодо входу та подальшого перебування на території Зоопарку.

3.1.  Вхід відвідувачів на територію Зоопарку здійснюється через центральну вхідну групу, яка розташована зі сторони парку Шевченко. Ознайомитись із часом відвідування зоопарку можна на сайті Зоопарку.

3.2. Відвідувачі Зоопарку зобов’язані поводитись згідно загальноприйнятих моральних засад суспільства, правил громадського порядку, дотримуватися чистоти, не використовувати у своєму мовленні нецензурну лексику, а також не вдаватися до дій, що створюють загрозу безпеці життя та здоров'ю інших відвідувачів Зоопарку.

3.3. Дітям до 14 років без супроводу дорослих вхід заборонено.

3.3.1. Батьки або уповноважені ними особи, опікуни та/або піклувальники, інші особи, на яких згідно чинного законодавства покладено обов’язок доглядати за дитиною, особою щодо якої встановлено опіку або піклування тощо, зобов'язані стежити за дітьми, особою, щодо якої встановлено опіку або піклування тощо, контролювати їхнє пересування та дотримання ними загальноприйнятих норм поведінки у громадських місцях. Забороняється залишати дітей без нагляду.

3.3.1. У випадку якщо батьки або уповноважені ними особи, опікуни та/або піклувальники, інші особи, на яких згідно чинного законодавства покладено обов’язок доглядати за дитиною, особою щодо якої встановлено опіку або піклування тощо, виявили, що загубили дитину або особою щодо якої встановлено опіку або піклування тощо, повинні повідомити Екскурсовода та/або Адміністратора та/або Персонал охорони та/або співробітників Зоопарку. 

3.4. Зоопарк має право відмовити відвідувачу в відвідуванні Зоопарку та/або обслуговуванні, а також видалити з території Зоопарку у будь-який час у разі порушення ним громадського порядку або створення загрози життю, здоров'ю та відпочинку інших відвідувачів, майну Зоопарку та третіх осіб, а також у разі, якщо є обґрунтовані підстави вважати, що відвідувач перебуває у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння та/або робить інші протиправні дії.

3.5. У разі виявлення відвідувачем фактів неякісного надання третьою стороною, яка здійснює діяльність на території Зоопарку, послуг, порушення прав споживачів, правил надання послуг та оформлення фінансово-господарських операцій тощо - усі претензії пред'являються відвідувачами безпосередньо вищезгаданій третій стороні та мають бути самостійно врегульовані, без залучення Зоопарку.

3.6. У разі заподіяння шкоди здоров'ю або шкоди майну відвідувачів третьою стороною - відповідальність несе особа, яка завдала шкоди у т.ч. збитків. Зоопарк не несе відповідальності за втрачене чи залишене без нагляду майно відвідувачів.

3.7. Відвідувачі повинні дбайливо ставитися до споруд, будівель, природних та ландшафтних об'єктів, скульптур, пам'ятників, обладнання та іншого майна Зоопарку, не вдаватися до дій, що можуть спричинити шкоду Зоопарку. А також не допускати засмічення території, не завдавати шкоди деревам та зеленим насадженням. У разі псування та/або знищення майна та/або обладнання Зоопарку відвідувач зобов'язаний відшкодувати завдану шкоду у повному обсязі.

4. На території Зоопарку заборонено:

4.1. В'їзд на територію Зоопарку на будь-яких видах авто- та мототранспорту (за винятком спецтехніки та автомашин аварійних служб), використання звукових сигналів, крім спецсигналів.

4.2. Вигул та відвідування Зоопарку з домашніми тваринами (собаки, кішки та ін.).

4.3. Фотографувати тварин зі спалахом.

4.4. Простягати руки, ноги, парасольки, сумки та інші предмети через грати та сітки у вольєр до тварин.

4.5. Забруднювати територію Зоопарку відходами, кидати сміття у вольєри та водні об’єкти.

4.6. Провокувати, іншим чином вчиняти дії, що можуть викликати агресію чи стрес у тварин.

4.7. Відвідувати Зоопарк із великогабаритними сумками та валізами.

4.8. Наносити написи та розклеювати оголошення; використовувати територію Зоопарку для отримання прибутку без законних на те підстав.

4.9. Годувати тварин.

4.10. Перелазити через бар'єри та заходити за огорожі.

4.11. Притулятися до ґрат і скла вольєрів.

4.12. Приносити із собою будь-який рухомий (пересувний) транспорт, а також літаючі апарати для використання в особистих цілях. Зоопарк не призначений для використання: колісних гаджетів (гіроскутерів, сигвеїв, моноколіс), а також самокатів, електросамокатів, скейтбордів, роликових ковзанів та велосипедів. У Зоопарку заборонені мультикоптери та квадрокоптери (дрони тощо), малі літальні апарати, керовані дистанційно. Винятки становлять дитячі коляски та самокати (для найменших відвідувачів), а також для людей з обмеженими можливостями: інвалідні коляски (крісла), ходунки. 

4.13. Приносити з собою: зброю, боєприпаси, вогненебезпечні, легкозаймисті, вибухові, отруйні, радіоактивні речовини, колючі, ріжучі та великогабаритні предмети; у тому числі речі, обмежені та/або заборонені у цивільному обороті на території Зоопарку.

4.14.  Використовувати піротехнічні засоби та феєрверки, у тому числі саморобні.

4.15. Приносити та розпивати алкогольні та слабоалкогольні напої.

4.16. Курити на території Зоопарку тютюнові вироби, використовувати електронні сигарети та інші прилади, які застосовуються для куріння.

4.17. Перебувати у стані алкогольного та/або наркотичного сп’яніння, та/або вчиняти інші протиправні діяння.

4.18. Приносити будь-які напої у скляній тарі.

4.19. Вирубування або пошкодження дерев, чагарників та інших зелених насаджень, ведення городнього, лісового та садового господарства, несанкціоновані посадки та зміна ландшафту.

4.20. Розведення багать, спалювання сухого листя та трави, використання будь-яких пожежонебезпечних засобів та пристроїв з використанням відкритого полум'я.

4.21.Здійснення самовільних розкопок та інших археологічних розвідок.

4.22. Порушення визначеного місцеперебування всіх видів фауни (тварин, птахів, комах).

4.23. Організація пікніків, що мають масовий характер та організованих з метою отримання прибутку, встановлення наметів, столів, мангалів без письмового погодження з адміністрацією Зоопарку.

4.24. Заготівля та збирання будь-яких видів рослин.

4.25. Заподіяння будь-яких матеріальних збитків майну, що перебуває на території Зоопарку та майну третіх осіб, об'єктам благоустрою та природного комплексу.

4.26. Самовільна організація надання послуг населенню, проведення змагань, концертів.

4.27. Проведення професіональної кіно-, фото-, відеозйомки, у тому числі з використанням професійного обладнання без письмового погодження з адміністрацією Зоопарку.

4.28. Проведення платних самовільних або несанкціонованих групових екскурсій для відвідувачів, у тому числі за участю туристичних компаній.

4.30. Нанесення написів на стіни будівель та споруд, дороги, тротуари, малі архітектурні форми та інше майно, що знаходиться на території Зоопарку.

4.31. Заняття екстремальними видами спорту та дозвілля.

4.32. Ходіння по клумбам, газонам та огородженим територіям, лазіння по деревах, парканах, опорах зовнішнього освітлення та інших споруд.

4.33. Купання у ставках, розташованих на території Зоопарку, а також використання власних засобів для плавання.

4.34. Вихід на лід ставків, що розташовані на території Зоопарку в зимовий час.

4.35. Несанкціоновані адміністрацією Зоопарку виступи творчих колективів та виконавців (фізичних осіб).

4.36. Самовільне переміщення майна (пуфів, лавок, крісел та ін.).

4.37. Проведення публічних заходів, у тому числі: зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій тощо.

4.38. Здійснювати будь-які інші дії, внаслідок яких створюється загроза безпеці життя та здоров'ю інших відвідувачів та співробітників Зоопарку, а також дії, що тягнуть за собою пошкодження майна, що належить Зоопарку та/або іншим відвідувачам.

У разі невиконання відвідувачами Зоопарку цих Правил, а також законних вимог адміністрації Зоопарку та/або співробітників охорони зоопарку про припинення дій, що сприяють порушенню цих правил, адміністрація Зоопарку та/або персоналу охорони Зоопарку мають право викликати співробітників поліції для застосування щодо таких відвідувачів поліцейських заходів, інших заходів, передбачених чинним законодавством.

4.39. Пересування на території Зоопарку на сигвеях, електроскутерах, гіроскутерах, гіроциклах, моноколесах, електросамокатах та інших електричних персональних засобах пересування, а також велосипедах, самокатах, роликових ковзанах.

5. Рух транспортних засобів на території Зоопарку.

5.1. В’їзд на територію Зоопарку заборонено, за виключенням:

5.1.1. Транспортних засобів ДСНС, аварійно-рятувальних служб для виконання ними своїх службових обов’язків.

5.1.2. Транспортних засобів співробітників Зоопарку з метою в’їзду/виїзду на територію Зоопарку, але без використання таких транспортних засобів з метою переміщення по території Зоопарку.

5.1.3. Транспортних засобів контрагентів Зоопарку, які здійснюють в’їзд на територію для виконання своїх договірних зобов’язань з постачання товарів, виконання робіт, надання послуг тощо, що є необхідними для забезпечення життєдіяльності та господарських потреб Зоопарку. 

5.2. В’їзд будь-яких транспортних засобів на територію Зоопарку під час проведення масових заходів - заборонено.

5.3. В’їзд на територію Зоопарку транспортних засобів зазначених у п. 4.1.3. Правил дозволяється лише після письмового погодження з адміністрацією Зоопарку із зазначенням державного номерного знаку, найменування транспортного засобу, П.І.Б. осіб, які здійснюють в’їзд, дати та орієнтовного часу в’їзду та виїзду з території Зоопарку, мети в’їзду, маршруту руху.

5.4. Швидкість руху транспортних засобів на території Зоопарку не повинна перевищувати 5 км/год, транспортний засіб повинен рухатись з увімкненим ближнім світлом фар та аварійною сигналізацією.

5.5. Не допускається відхилення від погодженого з адміністрацією орієнтовного часу та маршруту руху на території Зоопарку.

6. Заключні положення.

6.1. За травми, погіршення здоров'я та нещасні випадки, пов'язані з порушенням цих Правил, недотриманням запобіжних заходів та правил техніки безпеки, Зоопарк відповідальності не несе.

7. Перехідні положення.

7.1. Під час воєнного стану, введеного на території України Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" затвердженого Законом № 2102-IX від 24.02.2022 відвідування Зоопарку здійснюється у наступному порядку:

7.1.1. При оголошенні повітряної тривоги через засоби аудіо-сповіщення відвідувачів Зоопарку попереджають про можливу загрозу і небезпеку та рекомендують пройти до найближчого укриття, що розташоване на станції метро Університет. Залишаючись на території Зоопарку під час повітряної тривоги, відповідальність за своє життя і здоров'я людина несе особисто.

7.1.2. Виключено. 

7.1.3. Виключено. 

7.1.4. Виключено.

7.1.5. Виключено.

7.1.6. Виключено.

7.1.7. Екскурсії можуть проводитись на мовах: Українська, Англійська.