Виберіть категорію
ua
live
Пізнання живої природи
02 Грудня 2020
Новини ГЮБЗ

Гурток юних біологів Харківського зоопарку продовжує залучати школярів до процесу пізнання живої природи. Тісне спілкування з деякими тваринами дає привід задуматися підростаючому поколінню про вплив людини на природу і тваринний світ.

Робочий день юнната складається з практичних і теоретичних (лекції) занять. В практичні заняття входять підготовка їжі для тварин і їх годування. Група юннатів разом з керівниками за бажанням обирають тварин, яких потрібно нагодувати. Одні набирають зерносуміш, моркву, сіно, воду і йдуть годувати кроликів. Інші – збираються в зимовий сад прибирати, годувати і міняти воду у папуг і мініатюрних лисичок - фенеків. Фенека так цікаво побалувати ласощами: тропічними тарганами і личинками жуків («борошняний черв'як» і зофобас). Є серед юннатів і бажаючі доглянути за дрібними гризунами. Для дегу, мишей, щурів, піщанок і хом'яків вони порізали огірки, буряк, гарбуз, моркву і яблука, а також приготували суміш із зерен вівса, ячменю, кукурудзи, насіння і пресованого комбікорму. Їжу порційно насипали до кліток. Діти із задоволенням брали молодих звірят на руки і гладили. Потім настала черга годувати морських свинок. Їх раціон такий же, але з додаванням білокачанної капусти і сіна. Малюки морських свинок також не залишилися без уваги. Під кінець практичного заняття у дітей була можливість побачити і потримати незвичайних комах – гігантських палочників, особливо австралійського «страшилку».

Потім у юних зоологів починаються теоретичні заняття у вигляді лекції. Цього разу за темою «Великі котячі роду Panthera». Євген Кіося захоплююче розповів про левів, тигрів, леопарда, ягуарах та ірбіса. Особливо вразила дітей розповідь про колись великий ареал цих хижаків і про те, наскільки зараз мало для них життєвого простору. Обговорили з дітьми плямистих кішок і особливості їх забарвлення, що допомагають розрізнити види. І наостанок захоплююча гра – збір пазлів з фотографій великих кішок. Юннати активно і дружно збирали пазли, визначали який це вид тварини, і яка кішка відноситься до роду пантера, а яка ні.


Ось так захоплююче і цікаво пройшов день юних біологів.