Виберіть категорію
ua
live
Осіння природа Харківських парків

Середина осені, тепла погода – чудова нагода для походу. Недільного ранку група юних біологів Харківського зоопарку зі своїм керівником Євгеном Кіосею здійснила похід за маршрутом Саржин яр, Лісопарк і парк Горького.


Похід був пізнавального характеру. Діти ознайомилися з навколишньою рослинністю, дендрофлорою, обговорювали листя і насіння. Восени на листі дерев дуже добре видно шкідників, які їх руйнують, а це представники Аскомицетів (сумчасті гриби), які викликають мучнисту росу на рослинах, і Ритисма кленова, що викликає чорну плямистість на листках клена. Цікавими є й «дубові яблучка» на опалому листі дуба. Це творіння дрібної мушки з сімейства перетинчастокрилих – орехотворки. На стовбурах деяких дерев побачили гриби трутовики. Вони викликають руйнування стовбура.
По ходу ми зустріли кілька видів птахів: голубів, качок і лебедів. Спостерігали білок. У порохнявому пні діти виявили клопів. Все побачене і цікаве Євген Кіося обговорював з юннатами. Атмосфера в групі була веселою і невимушеною. Діти допитливі, і нову інформацію сприймали захоплено.