Виберіть категорію
ua
live
Мавпяче новосілля
20 Серпня 2020
Новини

Терра, Фрося, Тедді і Умка святкують новосілля. Мова йде про наших японських макак, які оселилися в новій будівлі – частині експозиції «Далекий Схід». Тепер у розпорядженні красунь просторий зимовий і два перегоночні вольєри, а також дивовижної краси літній вольєр з басейном, затишними будиночками, різноманітними колодами, корягами – і все це буквально утопає в зелені доглянутих газонів і дерев, які були спеціально збережені у ході реконструкції. По сусідству у відкритому вольєрі будуть мешкати олені та єнотовидні собаки. Отож сумно не буде!

Щодо зимових вольєрів, тут також дотримано принцип максимальної натуральності матеріалів. У вольєрах усе продумано до дрібниць, аби примати почувалися максимально комфортно і не нудьгували. Тут і гамаки, і канати, і спеціальні помости, і декоративні дерева, і різноманітні головоломки. У всіх вольєрах встановлено відеоспостереження.

Тільки-но японські макаки опинилися у новому приміщенні, відразу перейшли до оглядин і тестування «цікавинок» - лазили по канатах, сітчастій стелі, облаштовували схованки під помостами і час від часу перемовлялися між собою, неначе висловлювали своє захоплення. Найбільш активною в освоєнні нових володінь виявилася шістнадцятирічна Умка, вона у групі – лідер, отож першою оцінила автоматичну поїлку, а потім вмостилася у зручному гамаку. За кілька хвилин з неї взяли приклад й інші члени групи. Ці високосоціальні тварини мають складну структуру взаємин – відносини будуються на основі ієрархії, усі, крім вожака, комусь підкорюються. Це і їх родина, і школа життя. Родина наших японських макак дуже товариська і допитлива. Агресію по відношенню один до одного примати не проявляють, їжу не відбирають. Отож живуть у мирі та злагоді.

Наразі процес адаптації триває, з приматами проводяться тренінги. Вже зараз у кожної з мавпочок є улюблене місце для відпочинку, гри та прийому їжі. До раціону японських макак входять різноманітні овочі, фрукти, ягоди, горіхи, каші, хліб з маслом, мед, соки, чай, компот, варення, молочні продукти, яйця, м'ясо, риба.


Для довідки: До початку реконструкції японські макаки мешкали у «Домі приматів», який був зведений у 30-х роках минулого століття. Тут також утримувалися і експонувалися лапундери, макаки-резус, гамадрили.