Виберіть категорію
ua
live
Новий дім для оленя
21 Жовтня 2020
Новини

В експозиції «Далекий схід» ще один новий мешканець. Поруч з компанією японських макак оселилася самка далекосхідного плямистого оленя. Поки що Лілі, так звуть граційну красуню, обживає володіння сама. Та з часом до неї приєднається самець і кілька самок.

Новий «дім» для плямистих оленів являє собою два відкритих вольєри, площею 388 м2 і 1353 м2. Тут олені будуть перебувати цілий рік, оскільки пристосовані до різних температурних показників. Для того, аби укритися від дощу або хуртовини, у вольєрах передбачені навіси. Тут же можна побачити будиночки для японських макак і єнотовидних собак, оскільки передбачається, що ці тварини будуть експонуватися разом.

У розкішних володіннях Лілі адаптувалася швидко. Звичайно, увагу миттєво привернула соковита травичка. Пощипувати її – улюблене заняття оленя. Зорієнтувалася самка і у розташуванні годівниць і поїлок.

Пні, колоди, коряги, дерева – у вольєрах дотримано принцип натуральності матеріалів і максимального наближення до природи. Обидва вольєри обладнано електрозагорожами і системою відеоспостереження для цілодобового нагляду за тваринами. У великому вольєрі у певних експозиційних місцях розташовано рови, завдяки яким відвідувачі зможуть спостерігати за тваринами взагалі без бар’єрів. У меншому вольєрі відвідувачів від тварин відділятиме лише скло. Отож огляд буде відмінним!


 

Для довідки. Ареал проживання плямистого оленя – південне Примор'я. На початку 30-х років ХХ століття був завезений в середню смугу європейської частини Росії, в деякі регіони України і на Кавказ. Довжина тіла самців близько 2 м. Висота в холці – 95-112 см. Вага – 75-130 кг. Самки дрібніше. Основу раціону складає трава, листя дерев і чагарників, кора, жолуді.