Щорічно навесні в зоопарк починають приносити совенят, знайдених в межах Харківської області та нібито «покинутих батьками». Насправді батьки на час можуть залишати своїх дітей і відправлятися на пошуки їжі, тому часто люди можуть застати совеня сидячи на гілці або навіть на землі зовсім, здавалося б, самотньо. Багато людей, зустрівши безпорадного совеня, що не вміє літати, думають, що він покинутий і забирають його додому або приносять в зоопарк.
Звичайно, ми не можемо відмовити і не прийняти совенят, оскільки повернути в дику природу можна буде лише вже дорослу особину. Сови - це нічні хижі птахи, тому їх раціон в зоопарку складається з м'яса, мишей і щурів. Якщо у птиці немає ніяких проблем зі здоров'ям, то вже доросла сова повертається назад в дику природу, власне туди, звідки вона була вилучена людиною.
Найчисленніший представник в нашій країні і Європі - це сова вухата. Зустріти її можна як в горах, так і на рівнинах. Гніздиться в лісах, зазвичай в старих гніздах, рідше в дуплах, іноді прямо в межах міста. Як одна з корисних в сільському господарстві птахів вона заслуговує захисту і охорони. Особливо цінними є вухаті сови тим, що взимку, збираючись великими зграями, вони знищують величезну кількість гризунів на сільськогосподарських угіддях.
Така ситуація складається не лише з совенятами, а й з іншими птахами. Злетками або пораненими до нашого зоопарку потрапили 8 особин биривітра і 2 особини канюків. Це хижі птахи і у здоровому стані вони не дозволять узяти себе на руки. Тому не рідко, коли люди знаходять такого птаха, він знаходиться у стані стресу або виснажений, бо довгий час потерпав від нестачі корму. Завдяки старанням кіперів, зараз птахи здорові, вони досягли статевозрілого віку, мають необхідні навички і готові до життя в дикій природі.
Сьогодні співробітники Харківського зоопарку виїхали в національний природний парк Гомільшанські ліси для того щоб повернути птахів у дику природу. Територія національного парку є багатою на флору та фауну, у лісі можна зустріти диких кабанів, козуль, оленів, лосів, велику кількість різноманітних птахів і комах, і звичайно ж, сов вухатих, боривітрів і канюків, тому ми розраховуємо, що птахи швидко адаптуються до нових умов. Дорогу птиці перенесли добре та з великим задоволенням та інтересом відправилися підкорювати нові горизонти.